خانه / تکنولوژی های فضایی / فرازمینی ها / مدیر ناسا: احتمال وجود حیات فرازمینی بیش از آن است که تصور می‌کنید

مدیر ناسا: احتمال وجود حیات فرازمینی بیش از آن است که تصور می‌کنید


Notice: Undefined index: taq_review_title in /home/fazayebi/public_html/wp-content/plugins/taqyeem/taqyeem.php on line 88

Notice: Undefined index: taq_review_total in /home/fazayebi/public_html/wp-content/plugins/taqyeem/taqyeem.php on line 90

User Rating: Be the first one !

توماس زوربوخن” یکی از مدیران ارشد ماموریت‌های علمی ناسا، وجود حیات فرازمینی را بسیار محتمل دانسته است. او اخیرا با حضور در دانشگاه بوستون، به گفتگو با حضار در این زمینه پرداخت.
این مدیر ناسا در پاسخ به این پرسش که آیا حیات در ورای سیاره زمین نیز جریان دارد گفت: احتمالا بله ولی ما از آن بی‌خبر هستیم.
“دلیل اینکه من به وجود حیات فرازمینی باور دارم این است که ما امکان وجود آب یا مولکول‌های پیچیده را در خارج از کره زمین، دست کم گرفته‌ایم؛ اما در واقع، احتمال شکل‌گیری هر یک از این‌ها ساده‌تر از آن است که تصور می‌شود.”
اگر منطقی هم به موضوع بنگریم، کیهان آنچنان وسعت دارد که قابل درک نیست؛ بنابراین نمی‌توان وجود شرایط مساعد برای شکل‌گیری حیات را در نقطه‌ای از آن، مردود دانست. البته هستند کسانی که شرایط محیطی مشابه زمین را نیز در یک سیاره، تضمینی برای میزبانی آن از حیات فرازمینینمی‌دانند. از جمله «نیک لین» بیوشیمی‌دان کالج دانشگاهی لندن که با اشاره به پیچیدگی شکل‌گیری حیات، می‌گوید هیچ توجیه آماری برای چنین فرضیه‌ای وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *