خانه / اخبار / بیستمین سالگرد حضور مداوم انسان را در ایستگاه بین المللی فضایی جشن می‌گیرند.

بیستمین سالگرد حضور مداوم انسان را در ایستگاه بین المللی فضایی جشن می‌گیرند.

فضانوردان ناسا فردا (دوشنبه دوم نوامبر ۱۲ آبان) بیستمین سالگرد حضور مداوم انسان را در ایستگاه بین المللی فضایی جشن می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اینترنتی wcnc، دوم نوامبر (۱۲ آبان) روز مهمی برای ایستگاه بین المللی فضایی است چرا که ۲۰ سال از زمان پهلو گرفتن خدمه فضاپیمای «اکسپدیشن ۱» در این آزمایشگاه در حال گردش می گذرد.

ایستگاه فضایی بین المللی از روز دوم نوامبر سال  ۲۰۰۰ تاکنون،  به طور مداوم سرنشین داشته است. «ویلیام شپ شپارد»، فضانورد ناسا و فرمانده مأموریت «اکسپدیشن ۱»، «سرگئی کریکالف» و «یوری گیدزنکو»  مهندسان پرواز این مأموریت نخستین ساکنان ایستگاه فضایی بودند.

در آن زمان، ایستگاه فضایی فقط سه ماژول داشت، درحالی که این مجموعه تحقیقاتی امروزی به بزرگی یک خانه پنج خوابه با یک سالن ورزشی، دو حمام و دستشویی، و یک پنجره با دید ۳۶۰ درجه به زمین است.

در این ایستگاه که با سرعت هشت کیلومتر در ثانیه حرکت می کند و تقریبا هر ۹۰ دقیقه یک بار به دور مدار زمین می چرخد،  یک خدمه بین المللی شش نفره زندگی و کار می کنند.

بیش از  دو هزار و ٧٠٠ آزمایش توسط خدمه ۱۰۸ کشور مختلف در ایستگاه فضایی انجام شده اند. این آزمایشات فناوری های نوآورانه مانند بازیافت ضایعات پلاستیکی و فیلتر کردن دی اکسید کربن که هر دو گام های حیاتی برای مأموریت های دراز مدت روی سطح ماه محسوب می شوند را مورد بررسی قرار داده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *