خانه / اخبار / نمونه اولیه یک پایگاه فضای تکمیل شد

نمونه اولیه یک پایگاه فضای تکمیل شد


Notice: Undefined index: taq_review_title in /home/fazayebi/public_html/wp-content/plugins/taqyeem/taqyeem.php on line 88

Notice: Undefined index: taq_review_total in /home/fazayebi/public_html/wp-content/plugins/taqyeem/taqyeem.php on line 90

User Rating: Be the first one !

به نقل از نیواطلس، شرکت لاکهیدمارتین پروژه ساخت نمونه اولیه یک پایگاه فضایی بین ماه و زمین را تکمیل کرده است. این پروژه برای طراحی و آزمایش پست‌های فضایی ناسا به نام Gateway استفاده می‌شود. فضانوردان می‌توانند در این پست‌های فضایی اقامت کنند.

این مقر یا پست فضایی به عنوان بخشی از برنامه Next Space Technologies برای مرحله دوم تحقیقات NextSTEP ساخته شده است. از مقر مذکور برای اکتشاف فناوری‌های کلیدی، تداخلات و قابلیت‌های زیستی مورد نیاز برای مأموریت‌های فضایی استفاده می‌شود.

انواع مختلفی از ایستگاه‌های فضایی از دهه ۱۹۷۰ میلادی تاکنون دور زمین مدار زده‌اند و همه آنها در بخش پایینی مدار زمین بوده‌اند.

اما Gatewayهای برنامه‌ریزی شده کاملاً متفاوت هستند. در همین راستا شرکت لاکهید یک نمونه کامل از مقر گفته شده را ساخته که Habitat Ground Test Article (HGTA) نام گرفته است. این پایگاه یک آزمایشگاه برای تست سیستم‌های مورد نیاز در مأموریت‌های فضانوردان به اعماق فضا است.

این پروژه به عنوان یکی از ۳ ماژول Donatello Multi-Purpose Logistics Modules (MPLM) آغاز شد که قرار بود محموله‌های باری را همراه یک شاتل فضایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی ببرند اما طی ۱۸ ماه گذشته به وسیله ابزارهای مختلف طراحی مانند واقعیت‌های مجازی و افزوده به طور مرتب ارتقا یافته است.

به گفته شرکت تولید کنندهHGTA دوباره بازسازی شده تا از حجم کامل ماژول استفاده شود. بنابراین می‌توان آن را برای انجام مأموریت‌های علمی و همچنین نیازهای شخصی خدمه به کار برد.

هم اکنون از آن برای بررسی بکارگیری قابلیت‌های مشابه در فضاپیمای «اوریون» استفاده می‌شود. این ماژول هم اکنون در مقر فضایی کندی در فلوریدا است و برای ارزیابی به ناسا تحویل داده می‌شود. همچنین به عنوان بخشی از این پروژه فضانوردان هفته آخر ماه مارس را در این ماژول زندگی می‌کنند تا علاوه بر طراحی سیستم‌های جدید و استانداردی مانند IDSS را آزمایش کنند.

بیل پرت مدیر برنامه NextSTEP در شرکت لاکهید مارتین می‌گوید: طی مراحل طراحی و مهندسی این نمونه اولیه ما مأموریت‌های مختلفی را در نظر گرفتیم. از آنجا که این مقر به شکل ماژولی ساخته شده، می‌تواند از انجام مأموریت‌های علمی در مدار و سطح ماه پشتیبانی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *